Clearfield Track and Field Teams Compete at Penns Valley

Spring Mills — The Clearfield Area High School boys and girls track teams traveled to Spring Mills on Wednesday afternoon for a tri-meet with host Penns Valley and Bellefonte.

The boys split, with a win over Bellefonte and a loss to Penns Valley; while the girls team was swept.

Post-meet report by Clearfield Head Coach John Jacob follows:

” On the girls side tonight we had two tough losses to Bellefonte and Penns Valley. We had a good night in the throws and distance events but had trouble with both teams in the sprints and the throws. Rachel Glenny led the girls team with two relay victories and individual wins in the 300 hurdles and 800m runs. She has really started to set herself apart from the competition in those events and continues to improve her times.

“Dinese Stephens led the girls in the throwing department taking first in both the discus and shot put. She really improved in the shot put putting up a huge 33 foot effort in the shot.

“Curewensville sprinter Ciara Strickland (not included in team results below) had a nice night winning the 400m with a time of 1:03 and narrowly missed a first place in the 800m as she was just edged out by Rachel Glenny.

“It is going to take some time to develop the younger talent on the girls team but we will definitely be a stronger team come the end of the season.

“For the boys, Penns Valley used their depth across the board to propel their team to a win. Our boys fought hard but came up short in a couple of events. The boys were able to come away with a victory over Bellefonte by winning the final relay. Mason Royer was up to his old tricks by winning three out of four of his events tonight. He lowered his time in both hurdle events, which is nice to see this early in the season.

“The highlight of the night was the boys 4×400 relay. They came up with a huge victory tonight against two strong teams. Royer ran a strong opening leg to give them the lead. Then Grant Climie and Casey Wilsoncroft kept the pressure on, but Jakob Wingate showed some real guts keeping the lead and out sprinting Penns Valley’s anchor leg to the line. I think this relay can be a real spring board for each of the boys to improve in all of their events.

“We are a stronger team than what we showed tonight on the track. There are many areas we will look to improve over the next couple of weeks. Consistency in each event is our number one priority and will be something we will look to focus on in practice this coming week.”

The Bison teams will be back in action next Tuesday, April 14, when they travel to Wingate for a tri-meet against host Bald Eagle Area and Huningdon.

Girls Results:

BELLEFONTE AREA VS. CLEARFIELD AREA

Varsity Girls 4×800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 10:48.70 5
2 Bellefonte Area 10:58.30

Varsity Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Alison Spratt 9 Bellefonte Area 19.00 NWI 4 .0
1 Amelia Walker 9 Bellefonte Area 19.00 NWI 4 .0
3 Katrina Spencer 9 Clearfield Area 19.60 NWI 1
4 Mackenzie Good 10 Clearfield Area 20.50 NWI
5 Andrea Linn 9 Bellefonte Area 21.90 NWI
6 Tessa Munshower 12 Clearfield Area 22.10 NWI
7 Lauren Stetler 9 Clearfield Area 23.70 NWI

Varsity Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Paige Mikesell 9 Clearfield Area 13.80 NWI 5
2 Morgan Brooks 11 Bellefonte Area 14.00 NWI 3
3 Sara Caldana 12 Bellefonte Area 14.40 NWI 1
4 Cassandra Vogel 9 Bellefonte Area 14.50 NWI
5 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 15.90 NWI
6 Taylor Sharp 10 Clearfield Area 16.30 NWI
7 Brittany Pennington Clearfield Area 16.50 NWI
8 Megan McCain 9 Clearfield Area 16.70 NWI
9 Lauren Stetler 9 Clearfield Area 16.80 NWI

Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Anya Hoaglund 11 Bellefonte Area 5:50.00 5
2 Raquel Grice 11 Clearfield Area 5:59.50 3
3 Jaclyn Freeman 9 Clearfield Area 6:21.90 1
4 Jessica Book 11 Bellefonte Area 6:22.20
5 Erin Lemons 11 Bellefonte Area 6:31.30
6 Talitha Narehood 9 Clearfield Area 6:48.90
7 Hunter Gathagan 10 Clearfield Area 7:03.20
8 Mackenzie Rowlers 9 Clearfield Area 7:34.20
9 Lindsay Knupp 9 Bellefonte Area 7:36.30

Varsity Girls 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Bellefonte Area 56.40 5
2 Clearfield Area 1:01.90

Varsity Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kaitlyn Devore 12 Bellefonte Area 1:05.50 5
2 Claire Mikesell 11 Clearfield Area 1:06.10 3
3 Brooke Shirey 12 Bellefonte Area 1:08.60 1
4 Rachele Hale 12 Clearfield Area 1:11.40
5 Ashley Wisor 10 Clearfield Area 1:31.00
6 Lauren Stetler 9 Clearfield Area 1:34.70

Varsity Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rachel Glenny 11 Clearfield Area 51.10 5
2 Katrina Spencer 9 Clearfield Area 55.20 3
3 Amelia Walker 9 Bellefonte Area 58.70 1
4 Mackenzie Good 10 Clearfield Area 1:45.20
5 Tessa Munshower 12 Clearfield Area 1:46.00

Varsity Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rachel Glenny 11 Clearfield Area 2:45.90 5
2 Raquel Grice 11 Clearfield Area 2:48.20 3
3 Claire Mikesell 11 Clearfield Area 2:49.00 1
4 Madeline Durn 11 Bellefonte Area 2:53.50
5 Kaitlyn Devore 12 Bellefonte Area 2:54.80
6 Samantha McCarthy 10 Bellefonte Area 2:55.30
7 Jessica Book 11 Bellefonte Area 2:55.70
8 Talitha Narehood 9 Clearfield Area 3:11.40
9 Adrian Rowles 7 Clearfield Area 3:30.90
10 Lindsay Knupp 9 Bellefonte Area 3:35.10

Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Anya Hoaglund 11 Bellefonte Area 12:40.80 5
2 Paige Mikesell 9 Clearfield Area 12:50.20 3
3 Jaclyn Freeman 9 Clearfield Area 14:33.40 1
4 Erin Lemons 11 Bellefonte Area 14:42.50
5 Hunter Gathagan 10 Clearfield Area 15:45.70

Varsity Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Cassandra Vogel 9 Bellefonte Area 30.20 NWI 5
2 Emma Mills 11 Bellefonte Area 30.90 NWI 3
3 Amelia Walker 9 Bellefonte Area 31.50 NWI 0.5 .500
3 Sara Caldana 12 Bellefonte Area 31.50 NWI 0.5 .500
5 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 33.60 NWI
6 Taylor Sharp 10 Clearfield Area 34.60 NWI
7 Brittany Pennington Clearfield Area 35.10 NWI .100
7 Ashley Wisor 10 Clearfield Area 35.10 NWI .100
9 Megan McCain 9 Clearfield Area 38.70 NWI

Varsity Girls 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 4:41.80 5
2 Bellefonte Area 4:57.80

Varsity Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Brooke Shirey 12 Bellefonte Area 13-09.00 NWI 5
2 Summer Shirey 10 Bellefonte Area 12-11.25 NWI 3
3 Macy Forrest 11 Clearfield Area 11-11.75 NWI 1
4 Tessa Munshower 12 Clearfield Area 11-03.50 NWI
5 Kelsie Richner 10 Bellefonte Area 11-01.75 NWI
6 Marisa Cameron 10 Bellefonte Area 10-07.50 NWI
6 Emma Mills 11 Bellefonte Area 10-07.50 NWI
8 Taylor Sharp 10 Clearfield Area 9-11.75 NWI
9 Brittany Pennington Clearfield Area 9-01.75 NWI

Varsity Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Brooke Shirey 12 Bellefonte Area 30-03.00 NWI 5
2 Summer Shirey 10 Bellefonte Area 28-09.50 NWI 3
3 Macy Forrest 11 Clearfield Area 26-09.00 NWI 1
4 Katrina Spencer 9 Clearfield Area 23-09.50 NWI
5 Mackenzie Good 10 Clearfield Area 23-05.50 NWI
6 Sandra Knepp 10 Clearfield Area 23-03.00 NWI

Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Olivia Spratt 11 Bellefonte Area 4-10.00 5
2 Macy Forrest 11 Clearfield Area 4-04.00 3
3 Aubrey Kuhn 10 Bellefonte Area 4-00.00 1

Varsity Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Aubrey Kuhn 10 Bellefonte Area 6-06.00 5
2 Kelsie Richner 10 Bellefonte Area 6-06.00 3

Varsity Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Denise Stephens 11 Clearfield Area 90-11 5
2 Sadie Woodring 11 Bellefonte Area 86-05 3
3 Gabrielle Pighetti 9 Bellefonte Area 79-08 1
4 Sarah Lash 12 Clearfield Area 79-05
5 Veronica Welker 11 Clearfield Area 73-10
6 Sarah Aycock 12 Clearfield Area 72-05
7 Hayley Rebo 8 Clearfield Area 68-01
8 Madison Marucci 10 Bellefonte Area 63-08
9 Alison Spratt 9 Bellefonte Area 62-02
10 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 59-04
11 Brooke Ippolito Clearfield Area 56-09
12 Michaela Burris 9 Bellefonte Area 51-04
13 Sandra Knepp 10 Clearfield Area 51-01
14 Olivia Perryman 9 Bellefonte Area 41-00

Varsity Girls Javelin Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Sarah Lash 12 Clearfield Area 90-01 5
2 Sadie Woodring 11 Bellefonte Area 76-11 3
3 Hayley Rebo 8 Clearfield Area 74-03 1
4 Jessica Book 11 Bellefonte Area 73-09
5 Alison Spratt 9 Bellefonte Area 55-00
6 Olivia Perryman 9 Bellefonte Area 52-08
7 Sarah Lash 12 Clearfield Area 47-07

Varsity Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Denise Stephens 11 Clearfield Area 34-00.50 5
2 Madison Marucci 10 Bellefonte Area 29-04.50 3
3 Gabrielle Pighetti 9 Bellefonte Area 28-02.00 1
4 Sarah Lash 12 Clearfield Area 27-07.75
5 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 27-03.50
6 Sandra Knepp 10 Clearfield Area 26-03.00
7 Sarah Aycock 12 Clearfield Area 26-00.75
8 Brianna Carfley-Bicke 11 Clearfield Area 25-01.00
9 Brooke Ippolito Clearfield Area 24-04.50
10 Sadie Woodring 11 Bellefonte Area 23-11.00
11 Alison Spratt 9 Bellefonte Area 22-11.00
12 Hayley Rebo 8 Clearfield Area 22-06.00
13 Veronica Welker 11 Clearfield Area 21-03.50
14 Michaela Burris 9 Bellefonte Area 20-02.00
15 Olivia Perryman 9 Bellefonte Area 15-02.50

Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Bellefonte Area 84 19.5 10 10 5 11 30 0
2 Clearfield Area 65 8 17 9 10 16 5 0

CLEARFIELD AREA VS. PENNS VALLEY AREA

Varsity Girls 4×800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 10:48.70 5
2 Penns Valley Area 12:13.72

Varsity Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Naomi Olsen-Zelman 11 Penns Valley Area 17.20 NWI 5
2 Kayla Bracken 12 Penns Valley Area 18.00 NWI 3
3 Sydney Riegel 9 Penns Valley Area 19.10 NWI 1
4 Katrina Spencer 9 Clearfield Area 19.60 NWI
5 Mackenzie Good 10 Clearfield Area 20.50 NWI
6 Saige Corl 9 Penns Valley Area 20.70 NWI
7 Tessa Munshower 12 Clearfield Area 22.10 NWI
8 Lauren Stetler 9 Clearfield Area 23.70 NWI

Varsity Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Destiny Andrus 11 Penns Valley Area 12.90 NWI 5
2 Valerie Kubalak 12 Penns Valley Area 13.50 NWI 2 .500
2 Valerie Hosterman 11 Penns Valley Area 13.50 NWI 2 .500
4 Paige Mikesell 9 Clearfield Area 13.80 NWI
5 Marissa Hettinger 12 Penns Valley Area 14.70 NWI .700
5 Sheri Bowersox 10 Penns Valley Area 14.70 NWI .700
7 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 15.90 NWI
8 Alexis Witherite 9 Penns Valley Area 16.20 NWI
9 Taylor Sharp 10 Clearfield Area 16.30 NWI
10 Brittany Pennington Clearfield Area 16.50 NWI
11 Megan McCain 9 Clearfield Area 16.70 NWI
12 Lauren Stetler 9 Clearfield Area 16.80 NWI

Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Raquel Grice 11 Clearfield Area 5:59.50 5
2 Alyssa Limbaugh 12 Penns Valley Area 6:07.00 3
3 Rebecca Bierly 10 Penns Valley Area 6:07.50 1
4 Malarie Yoder 11 Penns Valley Area 6:15.10
5 Jaclyn Freeman 9 Clearfield Area 6:21.90
6 Mackenzie Wenrick 12 Penns Valley Area 6:24.00
7 Jane Kistler 10 Penns Valley Area 6:39.80
8 Talitha Narehood 9 Clearfield Area 6:48.90
9 Abigail DuVall 10 Penns Valley Area 6:53.80
10 Hunter Gathagan 10 Clearfield Area 7:03.20
11 Alexis Feidler 10 Penns Valley Area 7:10.80
12 Mackenzie Rowlers 9 Clearfield Area 7:34.20

Varsity Girls 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Penns Valley Area 55.40 5
2 Clearfield Area 1:01.90

Varsity Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Destiny Andrus 11 Penns Valley Area 1:04.50 5
2 Claire Mikesell 11 Clearfield Area 1:06.10 3
3 Valerie Hosterman 11 Penns Valley Area 1:07.50 1
4 Rachele Hale 12 Clearfield Area 1:11.40
5 Hailee Wingard 10 Penns Valley Area 1:12.70
6 Ashley Wisor 10 Clearfield Area 1:31.00
7 Lauren Stetler 9 Clearfield Area 1:34.70

Varsity Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rachel Glenny 11 Clearfield Area 51.10 5
2 Naomi Olsen-Zelman 11 Penns Valley Area 53.00 3
3 Kayla Bracken 12 Penns Valley Area 53.90 1
4 Katrina Spencer 9 Clearfield Area 55.20
5 Sydney Riegel 9 Penns Valley Area 58.80
6 Saige Corl 9 Penns Valley Area 1:40.60
7 Mackenzie Good 10 Clearfield Area 1:45.20
8 Tessa Munshower 12 Clearfield Area 1:46.00

Varsity Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rachel Glenny 11 Clearfield Area 2:45.90 5
2 Raquel Grice 11 Clearfield Area 2:48.20 3
3 Claire Mikesell 11 Clearfield Area 2:49.00 1
4 Mackenzie Wenrick 12 Penns Valley Area 2:52.50
5 Lydia Hankinson 9 Penns Valley Area 2:53.10
6 Jane Kistler 10 Penns Valley Area 3:03.80
7 Millena Dorman 9 Penns Valley Area 3:11.00
8 Talitha Narehood 9 Clearfield Area 3:11.40
9 Maddie Fye 9 Penns Valley Area 3:14.30
10 Alexis Feidler 10 Penns Valley Area 3:30.30
11 Adrian Rowles 7 Clearfield Area 3:30.90

Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Paige Mikesell 9 Clearfield Area 12:50.20 5
2 Alyssa Limbaugh 12 Penns Valley Area 13:08.00 3
3 Rebecca Bierly 10 Penns Valley Area 13:08.10 1
4 Jaclyn Freeman 9 Clearfield Area 14:33.40
5 Haley Brown 12 Penns Valley Area 14:55.90
6 Hunter Gathagan 10 Clearfield Area 15:45.70

Varsity Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Destiny Andrus 11 Penns Valley Area 27.90 NWI 5
2 Valerie Hosterman 11 Penns Valley Area 28.60 NWI 3
3 Hailee Wingard 10 Penns Valley Area 30.90 NWI 1
4 Marissa Hettinger 12 Penns Valley Area 31.40 NWI
5 Sheri Bowersox 10 Penns Valley Area 32.80 NWI
6 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 33.60 NWI
7 Taylor Sharp 10 Clearfield Area 34.60 NWI
8 Alexis Witherite 9 Penns Valley Area 35.00 NWI
9 Brittany Pennington Clearfield Area 35.10 NWI .100
9 Ashley Wisor 10 Clearfield Area 35.10 NWI .100
11 Megan McCain 9 Clearfield Area 38.70 NWI

Varsity Girls 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 4:41.80 5
2 Penns Valley Area 4:52.50

Varsity Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Kelsey Sweitzer 10 Penns Valley Area 13-10.75 NWI 5
2 Saige Corl 9 Penns Valley Area 12-01.00 NWI 3
3 Macy Forrest 11 Clearfield Area 11-11.75 NWI 1
4 Hailee Wingard 10 Penns Valley Area 11-03.50 NWI
4 Tessa Munshower 12 Clearfield Area 11-03.50 NWI
6 Taylor Sharp 10 Clearfield Area 9-11.75 NWI
7 Brittany Pennington Clearfield Area 9-01.75 NWI

Varsity Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Maci Ilgen 10 Penns Valley Area 30-05.00 NWI 5
2 Valerie Kubalak 12 Penns Valley Area 29-01.00 NWI 3
3 Kelsey Sweitzer 10 Penns Valley Area 27-10.00 NWI 1
4 Macy Forrest 11 Clearfield Area 26-09.00 NWI
5 Katrina Spencer 9 Clearfield Area 23-09.50 NWI
6 Mackenzie Good 10 Clearfield Area 23-05.50 NWI
7 Sandra Knepp 10 Clearfield Area 23-03.00 NWI

Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Valerie Kubalak 12 Penns Valley Area 5-00.00 5
2 Maci Ilgen 10 Penns Valley Area 4-10.00 3
3 Macy Forrest 11 Clearfield Area 4-04.00 0.5
3 homan peyton Penns Valley Area 4-04.00 0.5
5 Sheri Bowersox 10 Penns Valley Area 4-02.00

Varsity Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Naomi Olsen-Zelman 11 Penns Valley Area 6-06.00 5

Varsity Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kylie Orndorff 12 Penns Valley Area 95-00 5
2 Mackenzie Wenrick 12 Penns Valley Area 91-02 3
3 Denise Stephens 11 Clearfield Area 90-11 1
4 Natalie Hoffman 12 Penns Valley Area 83-02
5 Sarah Lash 12 Clearfield Area 79-05
6 Veronica Welker 11 Clearfield Area 73-10
7 Sarah Aycock 12 Clearfield Area 72-05
8 Hayley Rebo 8 Clearfield Area 68-01
9 Kassidy Powell 9 Penns Valley Area 60-02
10 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 59-04
11 Brooke Ippolito Clearfield Area 56-09
12 Karlie Carroll 10 Penns Valley Area 56-07
13 Emily Batdorf 11 Penns Valley Area 56-01
14 Jordan Brown 12 Penns Valley Area 55-04
15 Maddie Fye 9 Penns Valley Area 52-08
16 Millena Dorman 9 Penns Valley Area 51-03
17 Sandra Knepp 10 Clearfield Area 51-01
18 Brinley Decker 11 Penns Valley Area 50-02

Varsity Girls Javelin Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kylie Orndorff 12 Penns Valley Area 100-03 5
2 Sarah Lash 12 Clearfield Area 90-01 3
3 Natalie Hoffman 12 Penns Valley Area 89-00 1
4 Jordan Brown 12 Penns Valley Area 79-07
5 Hayley Rebo 8 Clearfield Area 74-03
6 Brinley Decker 11 Penns Valley Area 62-11
7 Sarah Lash 12 Clearfield Area 47-07

Varsity Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Denise Stephens 11 Clearfield Area 34-00.50 5
2 Kylie Orndorff 12 Penns Valley Area 30-04.50 3
3 Sarah Lash 12 Clearfield Area 27-07.75 1
4 Kayce Gieswhite 10 Clearfield Area 27-03.50
5 Natalie Hoffman 12 Penns Valley Area 26-10.75
6 Sandra Knepp 10 Clearfield Area 26-03.00
7 Sarah Aycock 12 Clearfield Area 26-00.75
8 Brianna Carfley-Bicke 11 Clearfield Area 25-01.00
9 Brooke Ippolito Clearfield Area 24-04.50
10 Kelsey Sweitzer 10 Penns Valley Area 24-04.00
11 Emily Batdorf 11 Penns Valley Area 24-01.50
12 Hayley Rebo 8 Clearfield Area 22-06.00
13 Maddie Fye 9 Penns Valley Area 22-03.00
14 Veronica Welker 11 Clearfield Area 21-03.50
15 Kassidy Powell 9 Penns Valley Area 19-06.50
16 Karlie Carroll 10 Penns Valley Area 18-10.00
17 Millena Dorman 9 Penns Valley Area 16-10.00

Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Penns Valley Area 97.5 25 8 13 5 17 30.5 0
2 Clearfield Area 48.5 3 19 5 10 10 2 0

Boys Results:

BELLEFONTE AREA VS. CLEARFIELD AREA

Varsity Boys 4×800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Bellefonte Area 9:07.40 5
2 Clearfield Area 9:24.70

Varsity Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Mason Royer 10 Clearfield Area 16.70 NWI 5
2 Bryce Steiner 11 Bellefonte Area 18.60 NWI 3
3 Spencer Massie 10 Bellefonte Area 18.80 NWI 1
4 Colton Probst 9 Clearfield Area 19.00 NWI
5 Pratan Steiner 9 Clearfield Area 19.80 NWI
6 Dylan Wilt 9 Clearfield Area 19.90 NWI
7 Zach Myers 9 Clearfield Area 21.00 NWI
8 Christopher Cheskey 11 Clearfield Area 21.50 NWI

Varsity Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Jakob Wingate 11 Clearfield Area 11.70 NWI 5
2 Ian Marshall 12 Bellefonte Area 11.90 NWI 3
3 Seth Caldwell 10 Clearfield Area 12.30 NWI 1 .300
4 Edward Fitzgerald 9 Bellefonte Area 12.30 NWI .300
5 Jt Swales 9 Clearfield Area 12.70 NWI
6 Cross Colavecchi 12 Clearfield Area 13.00 NWI
7 Bryce Craft 11 Clearfield Area 13.30 NWI
8 Zachary Covone 9 Bellefonte Area 13.50 NWI

Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Matthew Dabiero 12 Bellefonte Area 4:59.69 5
2 Josiah Stickles 12 Bellefonte Area 5:11.28 3
3 Michael O’Donnell 11 Bellefonte Area 5:12.58 1
4 Alex Coval 9 Clearfield Area 5:14.87
5 Aaron Aycock 9 Clearfield Area 5:15.15
6 Kyle Biancuzzo 10 Clearfield Area 5:16.00
7 Ethan Diefenbach 12 Bellefonte Area 5:21.21
8 Quentin Edwards 9 Clearfield Area 5:24.00
9 Harry McMillan 9 Clearfield Area 5:37.18
10 Brandon Lacock 9 Clearfield Area 5:38.08
11 Michael Fratangelo 10 Bellefonte Area 5:38.62
12 Shane Graham 11 Clearfield Area 5:43.53
13 Connor Richey 9 Bellefonte Area 5:59.50
14 Nace Hale 9 Clearfield Area 6:16.18
15 Alexander Huff 10 Bellefonte Area 6:19.68
16 Alex Spangler 10 Bellefonte Area 6:28.12
17 Joshua Brungart 11 Bellefonte Area 6:56.66

Varsity Boys 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 47.90 5
2 Bellefonte Area 49.00

Varsity Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Grant Climie 12 Clearfield Area 56.30 5
2 Bront Strickland 10 Clearfield Area 56.90 3
3 Casey Wilsoncroft 12 Clearfield Area 58.10 1
4 Cole Hovis 9 Bellefonte Area 59.90 .900
4 Ryan Houser 9 Bellefonte Area 59.90 .900
6 Brian Feldman 9 Bellefonte Area 1:06.70
7 Edward Fitzgerald 9 Bellefonte Area 1:11.50
8 Nick Howe 10 Bellefonte Area 1:15.10

Varsity Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Mason Royer 10 Clearfield Area 44.40 5
2 Bryce Steiner 11 Bellefonte Area 46.60 3
3 Cross Colavecchi 12 Clearfield Area 47.60 1
4 Colton Probst 9 Clearfield Area 47.70
5 Spencer Massie 10 Bellefonte Area 47.90
6 Finn Nixdorf 11 Bellefonte Area 50.20
7 Dylan Wilt 9 Clearfield Area 53.70
8 Zach Myers 9 Clearfield Area 54.40
9 Pratan Steiner 9 Clearfield Area 56.30
10 Christopher Cheskey 11 Clearfield Area 58.80

Varsity Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Michael O’Donnell 11 Bellefonte Area 2:19.20 5
2 Josiah Stickles 12 Bellefonte Area 2:21.90 3
3 Peyton Priester 10 Clearfield Area 2:22.00 1
4 Aaron Aycock 9 Clearfield Area 2:24.00
5 Ryan Chew 9 Clearfield Area 2:26.60
6 Quentin Edwards 9 Clearfield Area 2:28.00
7 Michael Fratangelo 10 Bellefonte Area 2:30.80
8 Shane Graham 11 Clearfield Area 2:33.30
9 Seth Johnson 9 Bellefonte Area 2:39.00
10 Nace Hale 9 Clearfield Area 2:42.40
11 Edward Fitzgerald 9 Bellefonte Area 2:42.80
12 Connor Richey 9 Bellefonte Area 2:45.70
13 Alexander Huff 10 Bellefonte Area 2:54.80
14 Alex Spangler 10 Bellefonte Area 2:54.90
15 Joshua Brungart 11 Bellefonte Area 3:13.70
16 Nicholas Neeper Clearfield Area 3:43.90

Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Matthew Dabiero 12 Bellefonte Area 11:13.20 5
2 Kyle Biancuzzo 10 Clearfield Area 11:27.00 3
3 Ethan Diefenbach 12 Bellefonte Area 11:32.40 1
4 Harry McMillan 9 Clearfield Area 11:35.70
5 Mitchell Pensak 10 Bellefonte Area 12:06.00
6 Brandon Lacock 9 Clearfield Area 12:10.50
7 Ian Hoaglund 10 Bellefonte Area 12:24.30
8 Alex Coval 9 Clearfield Area 12:34.20

Varsity Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Jakob Wingate 11 Clearfield Area 24.70 NWI 5
2 Ian Marshall 12 Bellefonte Area 25.00 NWI 3
3 Andrew Kaschalk 12 Bellefonte Area 25.30 NWI 1
4 Seth Caldwell 10 Clearfield Area 25.50 NWI
5 Bront Strickland 10 Clearfield Area 25.70 NWI
6 Zachary Fitzgerald 10 Bellefonte Area 25.90 NWI
7 Colton Probst 9 Clearfield Area 26.20 NWI
8 Nate Wert 11 Bellefonte Area 26.50 NWI
9 Jamison Swales 9 Clearfield Area 26.70 NWI
10 Zachary Covone 9 Bellefonte Area 26.90 NWI
11 Zach Myers 9 Clearfield Area 28.20 NWI
12 Dylan Wilt 9 Clearfield Area 29.30 NWI
13 Bryce Craft 11 Clearfield Area 29.50 NWI

Varsity Boys 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 3:43.90 5
2 Bellefonte Area 4:05.10

Varsity Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Bryce Steiner 11 Bellefonte Area 17-00.25 NWI 5
2 Seth Caldwell 10 Clearfield Area 16-00.50 NWI 3
3 Cole Hovis 9 Bellefonte Area 14-09.05 NWI 1
4 Blaze Shoemaker 10 Bellefonte Area 14-06.00 NWI
5 Dion Furfaro 11 Bellefonte Area 14-03.00 NWI
6 Branson Harpster 12 Bellefonte Area 12-08.75 NWI
7 Ryan Houser 9 Bellefonte Area 12-08.00 NWI
8 Christopher Cheskey 11 Clearfield Area 10-09.00 NWI

Varsity Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Grant Climie 12 Clearfield Area 37-06.00 NWI 5
2 Josiah Stickles 12 Bellefonte Area 34-00.50 NWI 3
3 Branson Harpster 12 Bellefonte Area 33-07.00 NWI 1
4 Cole Hovis 9 Bellefonte Area 32-02.50 NWI
5 Bront Strickland 10 Clearfield Area 32-01.00 NWI
6 Dion Furfaro 11 Bellefonte Area 32-00.00 NWI
7 Michael O’Donnell 11 Bellefonte Area 31-10.00 NWI
8 Blaze Shoemaker 10 Bellefonte Area 31-08.00 NWI
9 Cross Colavecchi 12 Clearfield Area 31-06.00 NWI
10 Ryan Houser 9 Bellefonte Area 31-04.50 NWI
11 Finn Nixdorf 11 Bellefonte Area 31-01.00 NWI
12 Brian Feldman 9 Bellefonte Area 30-06.50 NWI
13 Nathan Ripka 11 Bellefonte Area 29-08.00 NWI
14 Zach Myers 9 Clearfield Area 28-01.50 NWI

Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Casey Wilsoncroft 12 Clearfield Area 5-04.00 4
1 Matthew Collins 10 Clearfield Area 5-04.00 4
3 Noah Gaus 10 Bellefonte Area 5-00.00 0.5
3 Finn Nixdorf 11 Bellefonte Area 5-00.00 0.5

Varsity Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Roy 10 Bellefonte Area 9-00.00 5

Varsity Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Matthew Collins 10 Clearfield Area 124-00 5
2 Brian Feldman 9 Bellefonte Area 118-06 3
3 Noah Gaus 10 Bellefonte Area 102-05 1
4 Parick Johnsonbaugh 11 Bellefonte Area 91-11
5 Dalton Confer 10 Bellefonte Area 90-03
6 Andrew Josephson 9 Clearfield Area 88-10
7 Joshua Gaus 9 Bellefonte Area 77-05
8 Andrew Davidson 9 Bellefonte Area 77-03
9 Brian Hubler 10 Clearfield Area 75-07
10 Wesson Shimmel 10 Clearfield Area 70-04
11 Bryce Craft 11 Clearfield Area 67-02
12 Zach Horton 9 Clearfield Area 66-00
13 Grady Yarger 9 Clearfield Area 50-09

Varsity Boys Javelin Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Matthew Feldman 12 Bellefonte Area 122-02 5
2 Joshua Gaus 9 Bellefonte Area 109-09 3
3 Wesson Shimmel 10 Clearfield Area 102-03 1
4 Matthew Collins 10 Clearfield Area 98-09
5 Brian Hubler 10 Clearfield Area 93-11
6 Grady Yarger 9 Clearfield Area 90-04
7 Nathan Ripka 11 Bellefonte Area 80-09
8 Andrew Josephson 9 Clearfield Area 79-10
9 Jonathan Buchanan 10 Bellefonte Area 54-04

Varsity Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Matthew Collins 10 Clearfield Area 38-00.50 5
2 Wesson Shimmel 10 Clearfield Area 35-05.50 3
3 Noah Gaus 10 Bellefonte Area 34-09.50 1
4 Brian Feldman 9 Bellefonte Area 34-06.50
5 Dalton Confer 10 Bellefonte Area 33-09.00
6 Brian Hubler 10 Clearfield Area 31-04.00
7 Andrew Josephson 9 Clearfield Area 30-08.75
8 Bryce Craft 11 Clearfield Area 30-03.50
9 Grady Yarger 9 Clearfield Area 29-02.25
10 Parick Johnsonbaugh 11 Bellefonte Area 29-02.00
11 Zach Horton 9 Clearfield Area 26-10.00
12 Andrew Davidson 9 Bellefonte Area 26-04.00
13 Luke Lambert 9 Bellefonte Area 25-08.00
14 Jacob Robinson 9 Clearfield Area 25-06.50
15 Jonathan Buchanan 10 Bellefonte Area 19-10.00

Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Clearfield Area 75 20 4 11 10 14 17 0
2 Bellefonte Area 71 7 23 7 5 13 16.5 0

CLEARFIELD AREA VS. PENNS VALLEY AREA

Varsity Boys 4×800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Penns Valley Area 9:16.00 5
2 Clearfield Area 9:24.70

Varsity Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Mason Royer 10 Clearfield Area 16.70 NWI 5
2 Colton Probst 9 Clearfield Area 19.00 NWI 3
3 Braden Stodart 10 Penns Valley Area 19.60 NWI 1
4 Pratan Steiner 9 Clearfield Area 19.80 NWI
5 Dylan Wilt 9 Clearfield Area 19.90 NWI
6 Zach Myers 9 Clearfield Area 21.00 NWI
7 Christopher Cheskey 11 Clearfield Area 21.50 NWI

Varsity Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Ben Alexander 11 Penns Valley Area 11.70 NWI 5 .700
2 Jakob Wingate 11 Clearfield Area 11.70 NWI 3 .700
3 Sam Goodwin 9 Penns Valley Area 12.00 NWI 1
4 Seth Caldwell 10 Clearfield Area 12.30 NWI
5 Takoda Bubb 10 Penns Valley Area 12.60 NWI .600
5 Burton Peese 11 Penns Valley Area 12.60 NWI .600
7 Ryan Kensinger 10 Penns Valley Area 12.70 NWI .700
7 Jt Swales 9 Clearfield Area 12.70 NWI .700
7 Jeremiah Manning 9 Penns Valley Area 12.70 NWI .700
10 Shannon Grenoble 9 Penns Valley Area 13.00 NWI .0
10 Cross Colavecchi 12 Clearfield Area 13.00 NWI .0
12 Bryce Craft 11 Clearfield Area 13.30 NWI
13 Matthew Caldana 9 Penns Valley Area 13.50 NWI
14 Dan Guisewite 11 Penns Valley Area 13.60 NWI

Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Nick Fuller 12 Penns Valley Area 5:02.59 5
2 Adam Mothersbaugh 12 Penns Valley Area 5:13.81 3
3 Alex Coval 9 Clearfield Area 5:14.87 1
4 Aaron Aycock 9 Clearfield Area 5:15.15
5 Kyle Biancuzzo 10 Clearfield Area 5:16.00
6 Keith Griffith 11 Penns Valley Area 5:16.93
7 Quentin Edwards 9 Clearfield Area 5:24.00
8 Sam Gray 9 Penns Valley Area 5:24.24
9 Mark Bierly 9 Penns Valley Area 5:27.52
10 Harry McMillan 9 Clearfield Area 5:37.18
11 Brandon Lacock 9 Clearfield Area 5:38.08
12 Shane Graham 11 Clearfield Area 5:43.53
13 Nace Hale 9 Clearfield Area 6:16.18

Varsity Boys 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Penns Valley Area 47.40 5
2 Clearfield Area 47.90

Varsity Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Gino Nicosia 12 Penns Valley Area 54.80 5
2 Grant Climie 12 Clearfield Area 56.30 3
3 Bront Strickland 10 Clearfield Area 56.90 1
4 Dan Kozar 12 Penns Valley Area 58.10 .100
4 Casey Wilsoncroft 12 Clearfield Area 58.10 .100
6 Joseph Steffen 9 Penns Valley Area 1:09.70
7 Jarek Miller 9 Penns Valley Area 1:15.60

Varsity Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Mason Royer 10 Clearfield Area 44.40 5
2 Cross Colavecchi 12 Clearfield Area 47.60 3
3 Colton Probst 9 Clearfield Area 47.70 1
4 Braden Stodart 10 Penns Valley Area 48.30
5 Burton Peese 11 Penns Valley Area 50.20
6 Dylan Wilt 9 Clearfield Area 53.70
7 Zach Myers 9 Clearfield Area 54.40
8 Pratan Steiner 9 Clearfield Area 56.30
9 Christopher Cheskey 11 Clearfield Area 58.80

Varsity Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Gino Nicosia 12 Penns Valley Area 2:16.90 5
2 Peyton Priester 10 Clearfield Area 2:22.00 3
3 Ryan Riegel 12 Penns Valley Area 2:23.00 1
4 Adam Mothersbaugh 12 Penns Valley Area 2:23.40
5 Aaron Aycock 9 Clearfield Area 2:24.00
6 Sam Gray 9 Penns Valley Area 2:25.20
7 Ryan Chew 9 Clearfield Area 2:26.60
8 Quentin Edwards 9 Clearfield Area 2:28.00
9 Shane Graham 11 Clearfield Area 2:33.30
10 Nace Hale 9 Clearfield Area 2:42.40
11 Nicholas Neeper Clearfield Area 3:43.90

Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Nick Fuller 12 Penns Valley Area 10:57.70 5
2 Isaac Duvall 12 Penns Valley Area 11:06.00 3
3 Kyle Biancuzzo 10 Clearfield Area 11:27.00 1
4 Mark Bierly 9 Penns Valley Area 11:31.10
5 Harry McMillan 9 Clearfield Area 11:35.70
6 Keith Griffith 11 Penns Valley Area 11:39.60
7 Brandon Lacock 9 Clearfield Area 12:10.50
8 Alex Coval 9 Clearfield Area 12:34.20

Varsity Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Ben Alexander 11 Penns Valley Area 24.40 NWI 5
2 Jakob Wingate 11 Clearfield Area 24.70 NWI 3
3 Sam Goodwin 9 Penns Valley Area 24.90 NWI 1
4 Seth Caldwell 10 Clearfield Area 25.50 NWI
5 Bront Strickland 10 Clearfield Area 25.70 NWI
6 Colton Probst 9 Clearfield Area 26.20 NWI
7 Jeremiah Manning 9 Penns Valley Area 26.60 NWI
8 Jamison Swales 9 Clearfield Area 26.70 NWI
9 Shannon Grenoble 9 Penns Valley Area 26.90 NWI
10 Zach Myers 9 Clearfield Area 28.20 NWI
11 Dan Guisewite 11 Penns Valley Area 28.80 NWI
12 Dylan Wilt 9 Clearfield Area 29.30 NWI
13 Bryce Craft 11 Clearfield Area 29.50 NWI

Varsity Boys 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Clearfield Area 3:43.90 5
2 Penns Valley Area 3:44.30

Varsity Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Ben Alexander 11 Penns Valley Area 17-10.00 NWI 5
2 Stephen Gover 10 Penns Valley Area 16-07.00 NWI 3
3 Seth Caldwell 10 Clearfield Area 16-00.50 NWI 1
4 Jeremiah Manning 9 Penns Valley Area 15-02.50 NWI
5 Burton Peese 11 Penns Valley Area 14-08.75 NWI
6 Christopher Cheskey 11 Clearfield Area 10-09.00 NWI
6 Jarek Miller 9 Penns Valley Area 10-09.00 NWI

Varsity Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Grant Climie 12 Clearfield Area 37-06.00 NWI 5
2 Stephen Gover 10 Penns Valley Area 36-05.00 NWI 3
3 Dan Kozar 12 Penns Valley Area 34-03.00 NWI 1
4 Bront Strickland 10 Clearfield Area 32-01.00 NWI
5 Burton Peese 11 Penns Valley Area 31-07.50 NWI
6 Cross Colavecchi 12 Clearfield Area 31-06.00 NWI
7 Zach Myers 9 Clearfield Area 28-01.50 NWI

Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Dan Kozar 12 Penns Valley Area 5-06.00 5
2 Ryan Kensinger 10 Penns Valley Area 5-04.00 3
3 Casey Wilsoncroft 12 Clearfield Area 5-04.00 0.5
3 Matthew Collins 10 Clearfield Area 5-04.00 0.5
5 Ryan Riegel 12 Penns Valley Area 5-02.00

Varsity Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Colton Wenrick 10 Penns Valley Area 8-06.00 5
2 Taran Rowles 10 Penns Valley Area 7-06.00 3

Varsity Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Collin Egelhoff 12 Penns Valley Area 127-05 5
2 Matthew Collins 10 Clearfield Area 124-00 3
3 Ethan Stroup 11 Penns Valley Area 107-07 1
4 Andrew Josephson 9 Clearfield Area 88-10
5 Mark Leiby 10 Penns Valley Area 85-02
6 Brian Hubler 10 Clearfield Area 75-07
7 Brandon Witmer 11 Penns Valley Area 73-07
8 Matthew Caldana 9 Penns Valley Area 70-05
9 Wesson Shimmel 10 Clearfield Area 70-04
10 Bryce Craft 11 Clearfield Area 67-02
11 Zach Horton 9 Clearfield Area 66-00
12 Ben Bienert Penns Valley Area 65-10
13 Grady Yarger 9 Clearfield Area 50-09

Varsity Boys Javelin Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Tiger Welch 12 Penns Valley Area 113-08 5
2 Brandon Witmer 11 Penns Valley Area 111-08 3
3 Wesson Shimmel 10 Clearfield Area 102-03 1
4 Logan Stroup 9 Penns Valley Area 98-10
5 Matthew Collins 10 Clearfield Area 98-09
6 Colton Wenrick 10 Penns Valley Area 98-03
7 Ben Bienert Penns Valley Area 96-11
8 Brian Hubler 10 Clearfield Area 93-11
9 Grady Yarger 9 Clearfield Area 90-04
10 Takoda Bubb 10 Penns Valley Area 88-01
11 Matthew Caldana 9 Penns Valley Area 80-05
12 Andrew Josephson 9 Clearfield Area 79-10
13 Dan Guisewite 11 Penns Valley Area 79-08
14 Tristan Begley Penns Valley Area 71-04
15 Taran Rowles 10 Penns Valley Area 63-03

Varsity Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Collin Egelhoff 12 Penns Valley Area 43-00.50 5
2 Matthew Collins 10 Clearfield Area 38-00.50 3
3 Ethan Stroup 11 Penns Valley Area 36-02.50 1
4 Wesson Shimmel 10 Clearfield Area 35-05.50
5 Brian Hubler 10 Clearfield Area 31-04.00
6 Andrew Josephson 9 Clearfield Area 30-08.75
7 Bryce Craft 11 Clearfield Area 30-03.50
8 Matthew Caldana 9 Penns Valley Area 29-08.25
9 Grady Yarger 9 Clearfield Area 29-02.25
10 Zach Horton 9 Clearfield Area 26-10.00
11 Jacob Robinson 9 Clearfield Area 25-06.50
12 Mark Leiby 10 Penns Valley Area 25-04.50

Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Penns Valley Area 98 17 22 1 10 20 28 0
2 Clearfield Area 51 10 5 17 5 7 7.5 0

Lady Tide Sweep Sheffield As Leigey Gets Career Win Number 200
More Rain Leads to Another Postponement for Curwensville Baseball

Leave a Reply