Clearfield YMCA Swim Team Competes Against DuBois

YMCA Swim Meet Results
Home vs. DuBois
4 ½      –    5 ½
1-13-07
 
8 & Under Boys
Harry McMillan- 3rd 25 Yard Freestyle, 4th 50 Freestyle, 1st 25 Breaststroke
Marcus Luzier- 4th 25 Free, 3rd 50 Free, 1st 25 Backstroke
 
10 & Under Boys
Michael Spencer- 3rd 50 Free, 3rd 100 Free, 3rd 50 Back
Arlan Zelenky- 4th 50 Free, 4th 100 Free, 4th 50 Back
Jack Soult-1st 50 Free, 1st 50 Butterfly, 1st 50 Breast
Wyatt Flanagan-1st 100 Free, 1st 50 Back, 3rd 50 Breast
1st 200 Free Relay of M. Spencer, Zelenky, Soult, and W. Flanagan
 
12 & Under
Alex Fisher- 1st 50 Free, 1st 100 Free, 2nd 50 Breast
Dylan Swisher – 4th 50 Free, 3rd 100 Free, 2nd 50 Breast
 
14 & Under Boys
Jordan Mumma- 1st 200 Free, 1st 100 Fly, 1st 100 Breast
 
18 & Under Boys
Shay Flanagan- 1st 200 Free, 1st 100 Back, 1st 500 Free
Mark Krchnak- 3rd 200 Free, 1st 100 Breast, 2nd 500 Free
Brandon Boyer – 2nd 200 Free, 2nd 50 Free, 1st 100 Fly
Kurtis Graham – 4th 50 Free, 4th 100 Free
Chris Bodle – 3rd 50 Free, 2nd 100 Free, 1st 200 Individual Medley
Jon Bodle – 2nd 200 I.M., 2nd 100 Fly, 3rd 100 Free
Brady Mulhollem – 3rd 200 I.M., 3rd 100 Fly, 2nd 100 Back 
1st  400 Free  Relay of Krchnak, S. Flanagan, Jon Bodle, and Graham
 
 
 
8 & Under Girls
2nd both 100 Medley and 100 Free Relays of K. Spencer, A. Ledford, P. Conrad, and R. Ledford
Rachel Ledford- 4th 25 Free, 4th 25 Back       
Katrina Spencer- 5th 25 Free, 5th 25 Back
Paige Conrad- 2nd 25 Butterfly
Abbi Ledford- 3rd 50 Free, 3rd 25 Breast
 
10 & Under Girls
Kara Thorp-5th 50 Free, 1st 50 Back, 3rd 50 Breast
Jade Barrett- 3rd 100 IM, 2nd 50 Fly, 2nd 50 Back
Jessica Matten- 4th 100 Free, 4th 50 Fly
Jordan Lehman- 1st 50 Fly, 2nd 200 I.M.
Carley Weed – 2nd 50 Free, 1st 200 I.M., 1st 50 Breast
Lauren Conrad – 1st 50 Free, 1st 100 Free, 2nd 50 Breast
Jackie Zawisa – 3rd 100 Free, 5th 50 Back
1st Medley Relay of Barrett, L. Conrad, Lehman, and Weed
 
12 & Under Girls
Morgen Turner- 3rd 50 Free, 3rd 100 Free, 2nd 200 I.M.
Karissa Luzier- 4th 50 Free, 4th 100 Free, 2nd 50 Back
 
 
14 & Under Girls
Kaylee Bowser- 2nd 200 Free, 2nd 50 Free, 1st 100 Fly, 3rd 100 Free
Ashley Durandetta- 3rd 50 Free, 2nd 200 I.M., 2nd 100 Back
Tori Hallstrom- 5th 50 Free, 5th 100 Free, 1st 100 Breast
Rena Fisher – 2nd 100 Fly, 3rd 100 Back
 
18 & Under Girls
Jaclyn Marsh – 2nd 50 Free, 1st 100 Free, 2nd 100 Breast

 

Athlete of the Week -- 1/8 - 1/14
Struble Tallies 31 in Lady Tide 57-43 Win at Sheffield

Leave a Reply